EROL AZAKLI

Yönetim & Strateji Danışmanı

"REKABETİN SİLAHI STRATEJİDİR !"

Erol AZAKLI

Biyografim

1961 yılında Ordu-Altınordu ’da doğdum. Gazi Üniversitesini bitirdim. Kısa bir kamu görevinden sonra ayrılarak özel sektöre geçtim. 25 yılı aşkın süre, Hızlı Tüketim (Gıda,Temizlik,Kişisel bakım) sektöründe Türkiye’nin bilindik şirketlerinde en alt kademelerden en üst kademelere kadar çeşitli görevlerde bulundum.


Hem uluslararası şirketler, hem yerli büyük kurumsal şirketler, hem de patron ve aile şirketlerinden oluşan değişik organizasyonlarda çeşitli deneyimler edindim. Birbirinden çok farklı hayat ve rekabet perspektiflerinden hayata bakma imkanı buldum.
 
Sırası ile; Girişim Pazarlama(Eczacıbaşı) da satış temsilciliği, Uzay Gıda(Frito Lay) ve Mis Süt (Nestle) de satış şefliği, Kar Cips ve Saray Bisküvi’de Bölge Müdürlüğü, Aras, Dimes, Akaş, Kızıklı Gıda şirketlerin de üst düzey yöneticilik görevleri üstlendim.

 

Profesyonel olarak son kez, 2007-2012 yılları arasında, FMCG nin gıda, temizlik ve kozmetikten oluşan üç kategorisinde de faal ve konusunda ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan Tibet A.Ş. de (Sultanlar Grup) Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundum. Gerek şirket, gerekse bazı marka ve ürün kategorilerinde daha rekabetçi pozisyon alınması, Kenton, Arı mama, Camsil, Ernet, Saloon, Piknik vs gibi bilindik bir çok marka imajının yenilenmesi, Ernet markasının yeniden konumlandırılması, birimler arası parçalı ve dağınık çabaların bütünleşik faaliyete dönüştürülmesi, pazarlama ve satış ekiplerinin entegre edilmesi, farklı işleyiş ve önceliklere sahip, satış ve dağıtım kanallarının yeniden yapılandırılması, satış bütçelerinin takip ve denetim mekanizmalarının sistematize edilmesi vs gibi stratejik seviyedeki faaliyetlerin kurgulanması ve uygulama ekiplerine öncülük edilmesi gibi çalışmalarda bulundum. 

 

SOSYAL VE SPORTİF ETKİNLİKLERİM;
 
-Dönemin ilgili Bakanının ricası ile, Ordu Ticaret Borsası adına “Fındık Piyasası Stratejik Yapılanma Modeli” konulu sosyo-ekonomik projeyi hazırladım ve ilgililere sundum.

-Ülkemizin kalkınmasına yönelik “Yöresel Kalkınma Ajansları” konulu birifi hazırlayıp ilgili bakana takdim ettim. 

-Bebek Besinleri (mamaları) Sanayicileri Derneği (BEBESAD) Kurucu Başkanlığı yaptım.

-Ordu Lisesi ve Gazi Üniversitesi futbol takımları ve çeşitli klüplerde lisanslı futbol oynadım.


HALEN;
Profesyonel iş hayatını sonlandırdıktan sonra serbest çalışmalara başladım.Halen,çok yönlü bu çalışmalara devam ediyorum.

Çalışmalarım;

-Yönetim & Strateji danışmanlığı kapsamında,şirketlerin tepe yöneticilerine destek veriyorum. Sistem kurulumu,Karlılık-Verimlilik, Büyüme,Rekabet,Yeniden Yapılanma, Pazarlama-Dağıtım vb konularında katkı sunuyorum.

-Üst ve orta düzey yöneticilere yönelik,kurumsal  stratejilerin kapsama alanına tüm konularda  “ Strateji Seminerleri” veriyorum.

-Strateji ve Yönetim konulu toplantılara konuşmacı olarak katılıyorum.

-Çeşitli işletme-yatırım projelerine destek sağlıyorum,

-Uzmanlık alanım olan konularda, "erolazakli.blogspot.com" blog sayfamda, okuyucu sayısı 110.000 kişiyi geçen makaleler yazıyorum,

-“Strateji” içerikli kitap çalışmalarına devam ediyorum.

-Şirketlere özel, “Strateji Çalıştayı ile Ufuk Turu” düzenliyorum.

Ve;

Öğrenmeyi ve paylaşmayı seviyorum.

Birilerine faydalı olmayı ve iz bırakmayı önemsiyorum.

 

E-bülten listemize kaydolarak en son yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
İletişim
Yenişehir Mah. Kurtköy/Pendik/İSTANBUL

+90 532 277 6087

info@erolazakli.com
Copyright © 2024 Erol AZAKLI Yönetim & Strateji Danışmanı | Tüm hakları saklıdır.